Aqua Taras na lato

Nic tak nie uprzyjemni wolnego letniego popołudnia jak możliwość odpoczynku we własnym ogrodzie, w dodatku na stylowym, schludnym tarasie. Długie dni i sprzyjające warunki pogodowe dają najlepsze warunki do tego, by korzystać z rozwiązania jakim jest własny taras i cieszyć się nim.
Desek tarasowych na rynku jest cała masa. Wybór tych konkretnych wcale nie należy więc do najprostszych zadań. Zanim zdecydujemy się na dany produkt, powinniśmy dokładnie przeanalizować nasze oczekiwania. Poszczególne typy możliwe do nabycia mają inną cenę, ale także inny wygląd i właściwości. Zakupić można rodzime, albo egzotyczne odmiany drewna, ale też drewno termowane i deski z kompozytu. My polecamy Państwu kompozyt, a finalnie zainwestowanie w Aqua Taras! Dlaczego? Ponieważ rozwiązanie to ma aż 2 funkcje. Po 1. jest oczywiście tarasem, a po 2. zadaszeniem basenu ogrodowego! Jeżeli więc posiadacie przydomowy basen, albo rozważacie opcję wzbogacenia się w to rozwiązanie, Aqua Taras będzie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki niemu nie będziecie musieli martwić się o deszcz tuż po nalaniu do basenu świeżej wody, a gdy pogoda nie będzie sprzyjała kąpielom, będziecie mogli skorzystać z tego rozwiązania w formie tarasu, popijając tam kawę i relaksując się z rodziną, czy ze znajomymi. Wystarczy, że umieścicie tam wygodne meble.
Wielką zaletą tarasu z kompozytu jest to, że nie trzeba go systematycznie konserwować, a mimo tego można cieszyć się jego idealnym wyglądem. Takie rozwiązanie utrzymuje się więc bardzo przyjemnie, bez żadnych problemów. W dzisiejszych czasach, gdzie każdy ma wiele obowiązków i z pewnością nie chciałby żadnych dodatkowych, taras z kompozytu jest bardzo wdzięczną inwestycją.

Kompozyt jest tworzywem pozyskiwanym z mieszanki polimerów i włókien drzewnych z odpowiednimi uszlachetniaczami. Zrobione tak deski zawierają w sobie właściwości obu tworzyw – prezencję drzewa i solidność materiału sztucznego. Zasobność włókien drzewa powoduje, że omawiany materiał jest korzystny dla ludzi, a jednocześnie nie zawiera słabości drewna. Jest unormowany wymiarowo, uodporniony na wpływ wilgoci i szkodników. Nie ulega zniekształceniu, rozwarstwianiu się. Nie trzeba go również konserwować, a po zimowej porze trzeba go wyłącznie zmyć. Jest to bardzo dobra inwestycja dla wszystkich ceniących sobie oryginalność i wygodny tryb życia.

Jakie deski z kompozytu wyróżniamy?

Dekard – deska wykonana z PVC oraz mączki drewnianej, a także z odpowiednich uszlachetniaczy. Jej dużym plusem jest to, że wykonuje się ją na indywidualne zamówienia. Można więc podać swoje wytyczne odnośnie np. wymiaru. W wyniku takiego wykonania, w czasie montażu żaden materiał nie ulegnie zmarnowaniu. Finalnie jest przeznaczona do zakupu z wykończeniem szlifowanym, albo dogłębnie szczotkowanym.

Gardin Plus – deska ta ma solidną budowę, ponadto cechuje się bardzo estetycznym wykonaniem. Posiada sześć komór, jest wspierana przez siedem trwałych wsporników. Jest to bardzo korzystna i bezpieczna opcja rozwiązania tarasowego.

Taras kompozytowy ma bardzo dużo zalet, które przemawiają za tym, że naprawdę warto zainwestować w to rozwiązanie. Można łatwo go utrzymać, na długo zachować jego czystość i estetyczny wygląd. Nie trzeba poświęcać mu sporo czasu. Będzie idealny na odpoczynek i relaks, także taka inwestycja wiąże się głównie z przyjemnością. Ponadto posłuży każdemu na lata, ponieważ ma bardzo trwałą konstrukcję. Warto także pamiętać o jego drugiej funkcji – zadaszenia basenowego, w przypadku Aqua Tarasu. Dzięki niemu temperatura wody w basenie zostanie utrzymana, nie przedostaną się także do niej zanieczyszczenia. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Aqua Tarasów firmy HIMAN!