Generator chloru a chemia basenowa

Każdy kto posiada basen przydomowy z pewnością przyzna, że jeżeli nie dodałby chemii basenowej do wody, na pewno nie „przeżyłaby” ona. Korzystanie z basenu w takiej sytuacji może więc być ryzykowne dla zdrowia i niekomfortowe. Chemia basenowa umożliwia zachowanie właściwego poziomu pH wody oraz usunięcie z niej wszelkich bakterii i zanieczyszczeń. Preparaty do dezynfekcji zaleca się wykorzystywać od samego początku użytkowania basenu, by przeciwdziałać możliwości rozwoju szkodników. Tego typu środki można zakupić na rynku w różnej postaci, co decyduje o sposobie ich użycia. Niektóre można stosować od razu do wody, a inne za pośrednictwem specjalistycznych pływaków oraz skimmerów.

Niestety zakup takich produktów wymaga od właścicieli przeznaczenia sporych nakładów pieniężnych, ale bez nich kąpiele także nie powinny się odbywać.
Kiedy woda w basenie utrzymana jest w higienicznym stanie, tylko wtedy daje nam możliwość bezpiecznego skorzystania z niego i zażycia relaksacyjnej, odprężającej kąpieli. Czysta woda w basenie jest więc koniecznością.

Warto zwrócić uwagę na ciekawe rozwiązanie dostępne na rynku, jakim jest generator chloru. Będąc w jego posiadaniu, nie będzie trzeba martwić się o czystą wodę w naszym przydomowym basenie. Basen w ogrodzie powinien zapewnić nam jak największy komfort i powinien kojarzyć nam się z przyjemnością, a nie z kolejnym dodatkowym obowiązkiem, któremu trzeba poświecić czas np. na częstą wymianę wody, sprzątanie go itp.
Dużym plusem wymienionego urządzenia jest to, że w czasie działania modyfikuje on cząstki soli kuchennej dodanej wcześniej do basenu na cząstki chloru, których rolą jest usunięcie wszystkich bakterii skutkujących powstaniem glonów oraz zazielenieniem wody.
Rozwiązanie delikatnego zasolenia i działań generowanych za pośrednictwem omawianego urządzenia umożliwia każdemu właścicielowi basenu zachowanie krystalicznej czystości wody, bez potrzeby stosowania chemii basenowej. To na pewno zredukuje nakłady finansowe na utrzymanie basenu.
Na rynku wyróżnia się też tego typu urządzenia w wariancie połączonym z pompą z filtrem piaskowym, która zawiera nowatorską funkcję filtracji piaskiem kwarcowym. Wytwarzane są z pompami cechującymi się różnorodnością przepustowością wody.

Czysta, zdezynfekowana woda daje nam możliwość częstych kąpieli w naszym przydomowym basenie. Woda, o którą się nie dba, niestety jest doskonałym miejscem do rozwoju wszelkich bakterii i zanieczyszczeń. Dzisiaj o wszelkie zakażenia nie trudno, wiele szkodników dotyka nas z różnej strony i niestety w niektórych przypadków sami przyczyniamy się do ich powstania. Sądzimy, że chyba nikt nie chciałby jednak kąpać się z takimi właśnie „towarzyszami”.
Przedstawiliśmy Państwu praktyczne rozwiązanie w tej kwestii, na które warto zwrócić uwagę i rozważyć opcję zakupu, tym bardziej, że sezon kąpielowy zbliża się coraz większymi krokami.

Ponadto korzystnym rozwiązaniem, w które także warto wyposażyć basen, aby uchronić wodę przed zanieczyszczeniami, jest zadaszenie basenowe! W ofercie naszego sklepu jest ich mnóstwo. Łatwo dopasujecie je do swojego basenu i ogólnego wystroju basenu – zajrzyjcie do nas już teraz!

Serdecznie zapraszamy!