Kilka słów na temat odkurzacza basenowego

Jeżeli jesteśmy tymi szczęśliwcami i posiadamy własny duży basen w ogrodzie, doskonale wiemy, że nie zawsze łatwo jest utrzymać go w czystości. Często pojawiają się w nim różne zanieczyszczenia, które dostają się tam np. na skutek silnego wiatru i z którymi z pewnością nikt z nas nie wyobraża sobie brać kąpiel. Na rynku oczywiście nie brakuje siatek, przy użyciu których możemy wyłapać większe zanieczyszczenia, a także specjalnych produktów do uzdatniania wody basenowej. Zazwyczaj okazuje się niestety, że nie są one wystarczające. Wszelkie zabrudzenia w dynamicznym tempie osadzają się na dnie, albo na wysokości linii wody i generują niemiły nalot o negatywnych walorach estetycznych. Oczywistym jest, że nie każdy z nas ma tyle czasu, by obojętnie kiedy zająć się kompleksową pielęgnacją basenu. Jesteśmy na co dzień obarczeni wieloma obowiązkami, a basen ma nam dawać możliwość pełnego relaksu, odprężenia i odcięcia się od rzeczywistości.

Na szczęście dzięki pewnemu rozwiązaniu, jakim jest odkurzacz basenowy nie musimy tracić wiele czasu i energii na czyszczenie wody basenowej i naprawdę możemy odpoczywać posiadając swój własny basen. Nie musi on być rzeczą, która jest naszym jakimś kolejnym obowiązkiem. Oczywiście obowiązek pielęgnacji wody nigdy nie zniknie, ale z odkurzaczem basenowym nie będzie niczym strasznym. Taki odkurzacz jest nowoczesną technologią wykorzystującą pompę basenową, która powinna zawierać się w instalacji. Aby go wykorzystać, nie trzeba spuszczać całości wody, a więc dzięki niemu możemy zaoszczędzić! Pompa zasysa wodę za pośrednictwem tego rozwiązania i generuje ciśnienie, które uaktywnia szczotki rozwiązania. Za małe pieniądze możliwa jest więc całkowita pielęgnacja dna basenu i usunięcie z niego glonów. Uzyskujemy dzięki temu dobry stan powierzchni basenowej. Plusem odkurzacza jest też to, że cały proces odbywa się bardzo szybko i łatwo – urządzenie nie jest skomplikowane w użyciu. Odkurzacz porusza się po powierzchni basenu zupełnie przypadkowo i odbija się od ścian. Jeżeli zauważymy, że jakiś fragment nie został doczyszczony – możemy użyć odkurzacza raz jeszcze.

Odkurzacz basenowy to wygoda!
Odkurzacz basenowy bez wątpienia dostarcza sporej wygody każdej osobie, która posiada swój własny basen. Nie jest to drogie rozwiązanie, jest powszechnie dostępne na rynku i każdy może je zakupić. Oczywiście dostępne są też inne produkty manualne i częściowo zautomatyzowane, w przypadku których za ruch sprzętu odpowiada operator, który kieruje teleskopowym wysięgnikiem. Jest to sposób tak samo efektowny, ale w ramach jego trzeba włożyć więcej wysiłku. Aktualnie na rynku znaleźć można obszerny zakres różnych modeli, które dostosowane zostały do oczekiwań klientów. Powszechne są też rozwiązania, które umożliwiają umycie również ścianek niecki basenu.

Warto także zwrócić uwagę, że najlepszym urządzeniem, które chroni basen przed zanieczyszczeniami, pomaga zaoszczędzić nam czas na czyszczenie basenu, a także pozwala zaoszczędzić, jest zadaszenie basenowe. Dzięki niemu nasz basen jest w pełni chroniony w czasie deszczu, czy wiatru, ponadto rozwiązanie tego typu utrzymuje stałą temperaturę wody.
W naszym sklepie znajduje się szeroki zakres tego typu zadaszeń, które łatwo można dostosować do kształtu danego basenu, a także do ogólnego wyglądu ogrodu – zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty!