Sezon kąpielowy 2019 już niebawem!

Już niedługo oficjalnie przywitamy lato, a więc tą porę roku, którą zdecydowanie większość z nas uwielbia i na którą długo oczekuje. Po chłodnych rankach, południach i wieczorach nadchodzą w końcu wysokie temperatury, które pozwolą nam większość czasu spędzić na zewnątrz. Jeżeli jednak jest zbyt gorąco, wtedy szukamy jakiegoś ochłodzenia. Upały niestety bywają męczące, ale z pewnością nie dla tych, którzy są posiadaczami przydomowego basenu ogrodowego! Urządzenie to dostarcza każdemu ogromnego relaksu i sprawia, że dzięki niemu jeszcze bardziej kochamy lato i jeszcze bardziej każdego roku na nie wyczekujemy. W końcu w sezonie kąpielowym mamy dzięki niemu zapewnioną nieograniczoną rozrywkę i wielką przyjemność dla naszego ciała. Kiedy wychodząc z pracy w ładny słoneczny dzień wiemy, że czeka na nas w ogrodzie basen, do którego za chwilę będziemy mogli wejść i nikt nie będzie nam przeszkadzał, aż chce nam się wracać! Nie myślimy o wszystkich obowiązkach, jakie czekają na nas jeszcze w domu, ale o tym, że choć na chwilę doznamy odprężenia, dzięki rozwiązaniu, które mamy na wyłączność. Baseny publiczne niestety nie dostarczają aż takiego komfortu, bo przeważnie korzysta z nich cała masa ludzi. Niektórzy wolą odpocząć w ciszy i w spokoju, ponadto wstydzą się pokazywać w stroju kąpielowym komuś innemu. Także własny basen ma nieocenioną wartość.

Z racji tego, że już niedługo będzie można przystąpić do kąpieli w basenie, przypominamy, jakie czynności należy wykonać, aby przygotować go na ten nadchodzący sezon.

1. Usunięcie wody z basenu
Na początek trzeba usunąć całą wodę z basenu. Pomóc nam tu może odpływ denny, albo zwykła pompa zanurzeniowa. Kiedy niecka zostanie już opróżniona, nie należy odkładać czyszczenia na później, gdyż w tym czasie wszelkie osady z chemii basenowej mogłyby zaschnąć na ścianach basenu.

2. Oczyszczenie basenu
Kiedy basen będzie już pusty, należy go wyczyścić. Najlepiej wykorzystać chemię basenową. Nie można stosować preparatów z alkoholem, a podczas czyszczenia trzeba uważać na ściany, aby ich nie zadrapać.

3. Ponowne nalanie wody do basenu
Kiedy niecka będzie już czysta, należy jak najszybciej znów nalać wodę do basenu, gdyż mocne naciski wód gruntowych mogą mieć na niego niekorzystny wpływ. Nalewając wodę najlepiej skorzystać wtedy z wody wodociągowej.

4. Instalacja basenowa
Gdy basen będzie już wypełniony wodą, należy od razu przystąpić do podłączenia całej instalacji basenowej, by mogła się rozpocząć filtracja wody. Na koniec należy dodać chemię basenową – może to być chlor, albo brom, regulator pH, preparat na glony. Wówczas basen jest już gotowy – można zażyć pierwszą kąpiel, kiedy tylko poczujemy, że woda nie jest za zimna.

Właściciele własnego basenu, którzy dodatkowo zainwestowali w zadaszenie, wiedzą, że wcale nie trzeba poświęcać dużo czasu na jego czyszczenie, częstą wymianę wody itp., ponieważ takie zadaszenie to doskonała ochrona przed przedostaniem się zanieczyszczeń do wody i przed utratą ciepła. Warto rozważyć zakup tego rozwiązania, jeśli jeszcze go Państwo nie mają. Przekonacie się, że dzięki niemu basen dostarczy jeszcze większego komfortu. W końcu w czasie lata również występują opady deszczu, a wymiana wody za każdym razem na skutek takich okoliczności nie jest niczym przyjemnym. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zadaszeń basenowych dostępnych w naszej firmie. Zakupcie i cieszcie się jeszcze bardziej z posiadanego basenu!