Zadaszenia basenowe – co trzeba wiedzieć?

Baseny są świetnym miejscem, w którym w porze letniej można się wyjątkowo zrelaksować. Wielu miłośników pływania stwierdza, że uwielbia korzystać z nich właściwie o każdej porze roku. Niewiele jest jednak osób, które mogą cieszyć się własnym basenem w domu. Wielu domowników ma na swojej działce miejsce przeznaczone na umiejscowienie basenu jednak problem stanowi dla nich obsługa oraz zabezpieczenie basenu.

Pielęgnowanie basenu, ochrona go przed różnymi zanieczyszczeniami takimi jak np. piasek, a także zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i zwierzętom domowym, by do niego nie wpadły to główne problemy dla osób, decydujących się na wybudowanie własnego basenu. Na szczęście wystarczy zastosować przesuwne zadaszenie basenowe, aby wszystkie problemy zniknęły.

Zadaszenia basenowe

Zadaszenia basenowe są konstrukcjami ramowymi, do których wykonania wykorzystuje się takie materiały jak: aluminium, metal oraz drewno. Otaczają oraz kryją one baseny. Najczęściej wybierać można spośród dwóch rodzajów zadaszeń basenowych:

– zadaszenia stałe – buduje się je wokół basenu. Są one całkowicie stabilne, nie można ich przestawić w żadne inne miejsce. Zazwyczaj do ich wykonania wykorzystuje się drewno. Zdecydowanie wybierają je osoby, które w danym domu przewidują mieszkać przez długi okres.

– zadaszenia mobilne – umieszcza się je wokół basenu. Zawierają one aluminiową ramę, dzięki której można je dowolnie konfigurować nad basenem lub za nim. Takie zadaszenia można regulować – rozsuwać i zsuwać ręcznie bądź automatycznie.

Zadaszenia basenowe – dobra inwestycja

Dzięki zadaszeniu łatwiej jest utrzymać czysty basen i zachować bezpieczeństwo. Klienci mogą wybierać spośród szerokiej gamy zadaszeń – na pewno dla każdego znajdzie się takie, które będzie odpowiadało jego potrzebom.

Zadaszenie basenowe ma mnóstwo zalet:

– jest w pełni bezpieczną inwestycją – poprzez zamontowanie zadaszenia znacznie zaoszczędzisz koszty zabezpieczenia oraz utrzymania basenu. Kwoty ponoszone w celu utrzymania basenu, po zamontowaniu zadaszenia będą znacznie niższe.
– pozwala utrzymać basen w czystości – dzięki konstrukcji aluminiowej wypełnionej poliwęglanem nad basenem można wiele zyskać, mianowicie basen będzie zachowywał na długo czystość. Nie przedostanie się do niego kurz ani liście.

– znaczne polepszy się jakość – każdy kto posiada basen wie, że aby utrzymać wysoką jakość wody, trzeba dodawać do niej chlor. Wszelkie zanieczyszczenia łączą się z chlorem, co skutkuje nieświeżą wodą, którą koniecznie trzeba wymienić. Zadaszenie pozwala na długo pozostać wodzie w czystości

– stanowi bezpieczeństwo dla dzieci – basen może stanowić niebezpieczeństwo dla dzieci przebywających w pobliżu – mogą się one poślizgnąć i do niego wpaść. Ta sama sytuacja może spotkać zwierzęta domowe. Dzięki zadaszeniu, dzieci oraz zwierzęta nie będą miały dostępu do basenu i unikną wypadków. Basen jest znacznie bezpieczny dla dzieci, gdy można zamknąć jego drzwi na klucz.
– możliwość zażywania kąpieli w basenie przez większą część roku – Posiadając zadaszenie basenowe, nie trzeba zamykać basenu na dane pory roku. Basen ten będzie dostępny dla użytkowników przez większość roku, jeśli jest wyposażony w rozwiązanie, które pozwala na podgrzanie wody.

Jaki rodzaj zadaszenia basenowego jest najlepszy dla Ciebie?

Często osoby, kiedy chcą wybrać dane zadaszenie skupiają uwagę na wielu typach zabudowy.

– zadaszenie o przekroju zaokrąglonym – dla niezbyt dużych domów z małą wolną przestrzenią wokół basenu najlepsze będą takie właśnie zadaszenia. Pasują one wszędzie i pozwalają na łatwą regulację
– zadaszenie o przekroju prostokątnym – dla dużych domów i stałych zadaszeń idealnie będą pasowały zadaszenia o przekroju prostokątnym, gdzie wokół basenu znajduje się duża przestrzeń, która może być przeznaczona na relaks oraz organizację przyjęć przy basenie.

Kolejny element, na który trzeba zwrócić uwagę wybierając zadaszenie basenowe to jego wysokość, którą trzeba właściwie dopasować do zapotrzebowań domowników.

– zadaszenie wysokie – przeznacza się je szczególnie osobom chcącym stworzyć miejsce, które będzie otaczało basen. Wysokość zadaszenia może też sięgać wysokości domu. Wtedy zapewnią odpowiednią przestrzeń wokół basenu, na której będzie można łatwo się poruszać i ustawić leżaki.

– zadaszenie średnie – nie są one ani za wysokie, ani za niskie, ale idealne, gdy trzeba zapewnić możliwość pobytu przy basenie oraz wystarczającą dużą wysokość, aby móc łatwo przemieszczać się wokół niego.

– zadaszenie niskie – są idealne dla wszystkich tych, którym chodzi tylko i wyłącznie o zadaszenie, które będzie pełniło funkcję zabezpieczającą. Zadaszenie to nie ma zbyt wielkiej wysokości, ale w pełni zakrywa basen. Najczęściej taki typ zadaszenia można regulować.

Zadaszenia basenowe pozwalają na znaczne ułatwienie życia każdemu posiadaczowi basenu przydomowego oraz komercyjnego. Dostarczają posiadaczom wiele finansowych korzyści i pozwalają na utrzymanie czystego i bezpiecznego basenu.